Yeni Başlayanlar İçin Pubg Tüyoları

30.01.2019
A+
A-
Yeni Başlayanlar İçin Pubg Tüyoları

Belirli haritaları olan PUBG oyunun da oyuncular bekleme alanında toplanmaktadır. Bu alanda 100 kişi olana kadar bekleme yapılır. Sistem 100 kişiyi yüklediğinde oyunculara uçağa toplanır ve harita üzerinde uçak uçmaya başlar. Oyun alanına kadar uçaktan atlama butonu çıkmaz.

Uçağın güzergahı, sağ üstte bulunan oyun haritası aracılığıyla görülmektedir. Oyun alanına girdikten sonra oyun haritasında belirlediğiniz bölgeye atlama yapabilirsiniz. Belirli yüksekliğe kadar paraşütsüz uçan karakter yükseklikte azalınca paraşütü açılır ve kontrollü bir şekilde iner. İndiği bölgelerde bulunan kulübe, ev, hangar, konteynır gibi yapıtların üzerinde, içerisinde bulduğu ekipmanları toplamaya başlar. Belirli süre aralarında oyun alanı daralmaktadır.

Oyun alanı daraldığında mutlaka o oyun alanına girilmesi gerekmektedir. Girilmediği taktirde karakterin canı azalmaya başlar ve en sonunda ölür. Oyuncular haritaya indikten sonra belirli aralıklarla uçaklardan alana drop atılır. Bu ekipman kutularını alan oyuncular oyun içinde bulunan malzemeler dışında silahları alır ve diğer oyunculara karşı avantaj sağlarlar. Aynı şekilde oyun içinde bulunan drop fişekleri bulunduğunda alan içinde atılırsa uçak sizin bulunduğunuz bölgeye drop ekipman kutusunu atar.

Alan dışında attığınızda zırhlı araba yollamaktadır. Alan daraldıkça oyuncular birbirleri ile daha fazla karşılaşmaktadır. Bu sayede alanda en son kalan kişi veya takım birinci olarak PUBG oyun kurucularının belirlediği tabiri ile çorba parasını çıkarmış olur.

Yeni Başlayan Oyuncular İçin Stratejiler Nasıl Olmalı?

1- Uçak güzergahına yakın bölgelere atlayan kişi sayısı çok fazla olduğu için güzergaha uzak alanlara atlamak daha mantıklıdır. Bu şekilde yakın bölgelere atlayan oyuncuların birbirleri ile savaşması sonrası sayılarının azalması sizin için bir avantajdır.

2- Oyun alanına inildiğinde olabildiğince hızlı ekipman toplanması gerekir ve oyun alanı daraldığında karakterin güvenli bir bölgeye sığınması gerekmektedir. 

3- Oyun içinde bir araba bulup kullanmak alana girme de daha hızlı olunmasını sağlar. Aynı şekilde alanın içinde bulunan deniz kısmı çok ise ulaşımı deniz botları ile sağlamak oyuncu için avantajdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.