Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

23.09.2019
A+
A-
Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web, Facebook bünyesine katıldıktan sonra oldukça güçlenen ve yeni özellikleri ile kullanıcılara kolaylık sağlayan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’ın bilgisayarlarda kullanımı için geliştirdiği bir uygulamadır. WhatsApp Web sayesinde mesajları bilgisayar üzerinden cevaplayabiliyorsunuz. Bu sayede mesajlara çok daha hızlı dönüş yapmanıza olanak sağlanıyor. Facebook’un Şubat 2014 yılında satın aldığı WhatsApp, gün geçtikçe yeni özellikleri ile kendini geliştirdi ve Ocak 2015’te bilgisayarlardanda kullanıma olanak sağlandı.

WhatsApp Web, akıllı telefonunuzdaki WhatsApp hesabınızın bilgisayar tabanlı uzantısıdır. Gönderip aldığınız tüm mesajlar telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronizedir ve her iki cihazda da mesajlarınızı görebilirsiniz. Yani ikiside birbirine bağlıdır. WhatsApp Web’i kullanabilmeniz için şunları yapmanız gerekmektedir;
-Telefon ve bilgisayarınızda sabit bir internet bağlantınız olmalıdır.
-WhatsApp Web’i kullanmak için web tarayıcısı olarak Chrome, Firefox, Opera ya da Safari’nin en son sürümünü kullanmanız gerekmektedir.
-Bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresine gidin ve telefonunuzda

WhatsApp’ı açın;
. Android, Nokia S60 ve Windows telefonlarda: Menu > WhatsApp Web’e gidin.
. iPhone telefonlarda: Ayarlar > WhatsApp Web’e gidin.
-Telefondan gelecek olan, bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu tarayın.
-Telefonunuzda, WhatsApp Web’e giderek giriş yapılmış bilgisayarları görebilir ya da aktif bir WhatsApp oturumundan çıkış yapabilirsiniz.

Telefonunuzdaki veri kullanımı ücretini azaltmak için WhatsApp Web kullanırken her zaman telefonunuzla bir Wi-Fi ağına bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.