Ubisoft The Division 2 İle Epic Store’A Giriyor!

05.02.2019
255
A+
A-
Ubisoft The Division 2 İle Epic Store’A Giriyor!

Fortnite ve Unreal Tournement gibi kült oyunları, oyun dünyasına kazandıran Epic Games ’ten yeni bir atak geldi. Epic Games, bilgisayar, mobil ve konsol gibi birçok platform için kullanıcılara sunduğu oyun hizmetlerinin yanında, pazarın etkili firması Ubisoft oyunlarınında  artık Epic Games Store ’da yer alacağını duyurdu.

Yapılan anlaşmaya göre Epic Games Store ’da satışa sunulacak ilk Ubisoft oyunu The Divison 2, tüm kullanıcılar tarafından heyecanla bekleniyor. Ayrıca, bu ortak çalışma, sadece The Divison 2 oyunu için geçerli olmayacak. Oyun severler tarafından beğeniyle takip edilen birçok Ubisoft oyunu da, ilerleyen günlerde Epic Games Store ’daki yerini alacak.

Artık Ubisoft Oyunları Epic Games Store ’da

Oyun dünyasının iki büyük geliştirici firma tarafından yapılan anlaşma ile Epic Games Store mağazasındaki oyun seçenekleri daha da zenginleşecek. Tüm kullanıcılar artık, merakla beklenen Tom Clancy’s The Division 2 oyununun üç farklı sürümü için (Standart, Gold ve Ultimate) Epic Games sitesine girerek sipariş verebilecekler. Ön sipariş ile satın alınacak oyun ile yakın zamanda kapalı betaya giriş fırsatı da yakalanmış olacak.

Dev Ortaklık

Aynı zamanda, iki büyük şirketin ortaklaşa çalışmaları ile Uplay ve Epic Games platformlarına ait ana elemanlar birleştirilecek ve oyuncuların sosyal olarak bağlantı kurmalarına olanak tanınacak. Epic Games CEO ’su Tim Sweeney, Ubisoft oyunlarını Epic Games Store ’da hayranları için sergilemekten mutluluk ve heyecan duyduğunu belirtti.

Geliştiricilere daha fazla gelir sağlanması adına, Epic Games Store ile daha çok oyuncuya erişim fırsatı tanıyarak, oyun dünyasına daha fazla yatırım yapılmasını hedeflediklerini aktardı. Konuyla ilgili açıklamalar sadece, Epic Games CEO ’su Tim Sweeney ’den gelmedi. Epic Games ve Ubisoft arasında yapılan bu işbirliğinin yöneticisi konumundaki Chris Early tarafından da bir değerlendirme yapıldı.

Chris Early tarafından yapılan açıklamada, Ubisoft tutkunlarına problem yaşamayacakları bir deneyim elde etmeleri konusunda Epic ile yapılan anlaşmaya güvendiği belirtildi. Epic Games ’i oyun dünyasının büyük bir oyuncusu olarak gördüklerini aktaran Chris Early, dijital platformda kurulan bu üçüncü taraf dağıtım modelinin Ubisoft tarafından desteklenmek de istediğini sözlerine ekledi.

Diğer Oyunlarda Geliyor

Ubisoft ve Epic Games tarafından oyun dünyasına yeni bir ivme kazandıracak anlaşmanın ardından The Division 2 oyunun 15.03.2019 tarihinde Epic Games Store ’da satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu işbirliği, sadece The Division 2 oyunuyla kalmayacak. 2019 yılı içerisinde, beğenilen birçok Ubisoft oyunu, Epic Games Store ’da kullanıcılar tarafından satın alınabilmesi için aktif olacak.

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.