Türkiye’nin İlk VR Aksiyon Oyunu Dede Korkut Chronicles

21.01.2019
267
A+
A-
Türkiye’nin İlk VR Aksiyon Oyunu Dede Korkut Chronicles

2017 yılının sonlarına doğru piyasaya giren ve oyun sektöründen adından oldukça fazlaca söz ettiren Dede Korkut Chronicles oyunu Türkiye’nin ilk VR tabanlı aksiyon oyunu olma özelliğini taşıyor. A Game ekibi daha önce pek çok aksiyon oyunu yayınlamış ve oyun severlerden tam not almayı başarmıştı. Dede Korkut Chronicles ile de birlikte beğenileri kazanmaya ve adından söz ettirmeye devam etti.

Sanal gerçeklik oyunu olarak lanse edilen Dede Korkut Chronicles Samsung Gear kullanıcılarına özel olarak tasarlanmış ve beğenilerine sunulmuş bir oyun olarak göze çarpıyor. Oyun pek çok dilde hazırlanılmış ve sadece Türk kullanıcılara değil Dünya’nın tüm oyun severleri de düşünülmüş durumda. Oyun Samsung şirketinin desteklediği de bir aksiyon oyunudur. Böylece Samsung kullanıcıları hiçbir destek sorunu yaşamadan oyunu çok keyifli bir şekilde oynayabiliyor. 

Hem Mobil Platform Hem de Masaüstü Desteği!

Dede Korkut Chronicles oyunu sadece masaüstü oyunu olarak değil aynı zaman da mobil platformda da oynanabilecek. Mobil platformda grafik olarak aynı özelliklere sahip olacak oyun aksiyonu iki ortamda da sonuna kadar yaşatıyor.

Oyun severlere tamamen ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Hal böyle olunca mobil platformlarda ki uygulama marketlerini kullanarak kolay bir şekilde oyunu telefonunuza indirebiliyorsunuz. Türkiye’nin ilk VR aksiyon oyunu olan bu oyun ile birlikte diğer yerli oyun geliştiricilerine de örnek olarak gösterileceğini düşündüğümüz oyun şimdiden popüler olma yolunda ilerliyor. 

Bilindik Seslendirmen Ekipleri

Oyun için her türlü imkân sağlanmış olup seslendirmelerine kadar pek çok ünlü isim oyuna destek veriyor. Şirinler dizisinde hatırladığımız ve efsane seslendirmeleri ile çocukluğumuzu süsleyen Nur Subaşı Türkiye’nin ilk VR tabanlı aksiyon oyunu olan Dede Korkut Chronicles’i seslendiriyor. Siz de bu oyunu indirerek çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.