Türkiye’Nin İlk Espor Merkezi Nonstop Zula Espor Merkezi Açıldı!

05.02.2019
259
A+
A-
Türkiye’Nin İlk Espor Merkezi Nonstop Zula Espor Merkezi Açıldı!

Türk espor faaliyetlerinin yeni adresi, Nonstop Zula Espor Merkezi açıldı. InGame Group tarafından açılan espor merkezi, Türkiye ’nin ilk espor merkezi olma özelliğini taşıyor. Nonstop Zula Espor Merkezi, ülkemizde de her geçen gün daha çok tanınan ve gelişmeye devam eden esporun tutkunlarını İstanbul Demirören İstiklal ’e bekliyor.

Nonstop Zula Espor Merkezi Özellikleri

Firmanın kurucularından Genco Alp, bu platformun detaylarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. İşletmenin 2 bin 500 metrekarelik bir alana kurulduğu bilgisini veren Genco Alp, tesisin 1 senelik bir planlama ve 6 aylık bir yapım aşamasının ardından kurulduğunu belirtti. Esporun ülkedeki gelişimine en iyi şekilde katkı vermek için böyle bir merkez kurduklarını aktararak, Nonstop Zula Espor Merkezi ’nin espor tutkunlarının bir araya gelerek amatör ve profesyonel olarak maç yapabilecekleri bir turnuva alanı olduğunu sözlerine ekledi.
 
Diğer özelliklere bakacak olursak; Nonstop Zula Espor Merkezi 500 metrekare deneyim sahası, seksen tane profesyonel oyun standı, idman ve eğitim odaları ile oyun tutkunlarına hizmet veriyor. VR (sanal gerçeklik) deneyim sahası, beş değişik kısımdan yapılan canlı yayınlar, teknoloji laboratuvarı, kafe, alışveriş seçenekleri ve sosyal alanları ile tam bir spor kompleksi olarak hizmet veriyor. Tesisin, 2 binin üzerinde ziyaretçiyi seyirci olarak ağırlama kapasitesi mevcut.
 
Nonstop Zula Espor Merkezi, Demirören İstiklal tarafından desteklenen bir yapı olmasının yanında Vestel, Pepsi, ve Casper gibi önemli firmaların sponsorluğunda faaliyetlerine devam ediyor. Tesis, Türkiye Espor Federasyonu ’nın desteği ile oyuncu ve antrenörler için eğitim süreçlerine de eğilecek ve Zula Süper Lig, Zula World Cup, Zula International Cup gibi önemli turnuvaların adresi olacak. 

Espora Büyük Yatırım

11 Ocak 2019 Cuma günü açılışı yapılan espor merkezinin gördüğü ilgiden memnun olduklarını ifade eden firma kurucu ortağı Genco Alp tarafından yapılan açıklamada, 2019 senesi için espor konusunda 10 milyon TL ’lik yatırım yapmayı hedefledikleri belirtildi.
 
Türkiye ’de yaklaşık 17 milyonluk potansiyel oyuncu kitlesi olduğunu sözlerine ilave eden Genco Alp, bu büyük kitleye ulaşabilmek için önümüzdeki dönemlerde başka espor merkezlerini de farklı lokasyonlarda hizmete açabilecekleri haberini verdi.
 
Bunun yanında bünyesindeki Madbyte Games, Elite Game Studio, BoomByte ve Lokum Games ile günümüze kadar 20 milyona oyuncuya ulaşan InGameGroup ’un CEO ’su Alpay Alptekin, Nonstop Zula Espor Merkezi ’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, önümüzdeki 3 senede toplamda 100 milyon oyuncuya ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.