Teso'nun Yeni Genişlemesi Elsweyr Haziran Ayında Geliyor

06.02.2019
A+
A-
Teso'nun Yeni Genişlemesi Elsweyr Haziran Ayında Geliyor

The Elder Scrolls Online için yeni bir genişleme paketi duyuruldu. Elsewyr ismiyle karşımıza çıkan bu paketin yayınlanma tarihi olarak Haziran 2019 gösterildi.  Bethesda’nın gözde oyunlarından biri olan The Elder Scrolls, dünya üzerinde milyonlarca hayran kitlesine sahip.

Yeni Pakette Neler Bekleniyor?

Elsweyr, Khajiit ırkının anavatanı. Yeni pakette oyunun odağı bu bölge olacak. Yeni ana hikayeler ile birlikte 12 kişilik yeni bir Trial olan Sunspire ve yeni etkinlikler de söz konusu. Paketteki bir diğer önemli yenilik ise Necromancer sınıfının getirilmesi oldu.

Bu sayede oyuncular bugüne kadar deneyimlemedikleri bir sınıfla oynama şansını elde edecek. Necromancer sınıfında oynayan oyuncular, undead’leri çağırma yeteneğine sahip olacak. Sunduğu yeniliklerle merak uyandıran paketin oyuncular tarafından beğeniyle karşılanması bekleniyor.

Necromancer Sınıfının Özellikleri

Yeni paketle ilgili en çok merak edilen konu, yeni bir karakter sınıfı olan Necromancer oldu. Bu sınıfta oynamayı tercih edenler, her türlü cesedi diriltme gücüne sahip olacak ancak dikkat edilmesi gereken noktalar da bulunuyor. Tamriel’de yaşanan olaylar nedeniyle Necromancerlar pek sevilen karakterler değil.

Bu nedenle oyun sırasında halk içinde ya da muhafızların yanında skill kullanılması, oyuncuların yakalanması ve içeri atılmasına neden olabilecek. Bu sınıfta oynayanların skill kullanırken dikkatli olması gerekecek. Necromancer sınıfının skill ağacı incelendiğinde ise Healing, DSP ve Tank odaklı ağaçlar görülüyor.

Oyun ve Irklar Hakkında Temel Bilgiler

Henüz The Elder Scrolls Online oynamamış olanlar için oyun bir MMO olarak piyasaya sürüldü. Oyunla ilgili çok olumlu ve aynı zamanda çok sert eleştiriler de yapılmıştı. Pek çok kişi,  The Elder Scrolls oynarken aldıkları single-player oynama hissini MMO versiyonda da görmek istedi. 

Oyun bir MMO olarak çıkarıldığı için böyle bir beklenti içine girmek ne kadar doğru tartışılır ancak günümüzde oyunun önemli bir hayran kitlesi bulunuyor. Oyunda üç adet güçlü birlik mevcuttur. Bu birliler imparatorluk tahtı için birbirleri ile savaş içindedir. Oyuncular, karakter seçimi yaparken ait oldukları birliği de seçiyor. Bu nedenle hangi birliğin seçileceği, oyunda önemli bir noktadır. Her birlik için üç farklı üç seçeneği bulunmaktadır. 

Her ırkın kendine ait farklı bonus özellikleri var.  Sınıf olarak ise 4 farklı sınıf bulunmaktadır. Sorcerer, yani büyücü sınıfı tipik bir büyücü sınıfı olarak nitelendirilebilir. Diğer 3 sınıf ise yakın dövüş sınıflarıdır. Yakın dövüş oynamaktan hoşlananlar Dragon Knight, Nightblade ya da Templar sınıfından birini tercih edebilir. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.