PUBG Mobile Donma Sorununa Çözümler

16.05.2019
A+
A-
PUBG Mobile Donma Sorununa Çözümler

Oldukça ünlü olan ve küçük büyük herkesin ilgisini çeken pubg oyununda bir takım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Makalemiz içeriğinde pubg mobile donma sorununa çözümler hakkında bilgiler paylaşacağız. Oyun tutkunlarının merak ettikleri donma ve kasma sorunu için birtakım ipuçları elbette oluyor. Popüler oyunun üretici firması olan Pubg Şirketi, oyunun mobil cihaz sürümünü kullanıcıların beğenisine sunduğundan itibaren, bir çok oyuncu pubg mobile donma ve kasma sorunu ile karşı karşıya kalmıştı. Bir kaç basit yolla bu sorunun giderilmesi sağlanıyor.

Pubg Oyununda Kasma Sorunu

Popüler oyunlardan olan pubg mobile kasma ve donma sorununun asıl sebeplerinden biri, akıllı mobil cihazların oyunu kaldıramayacak kapasiteye sahip olması yani oyunun mobil telefondaki belleğinin (ram) yeterli olmamasından kaynaklanmasıdır. Diğer taraftan bakıldığında android telefonlarda yeteri kadar hafıza yerinin olmaması da pubg mobile kasma sorununa yol açabiliyor.

Pubg Kasma Çözümleri

Android telefon kullanıcıları cihazları üzerinden pubg oyunu oynarken sıklıkla kasma ve donma sorunuyla karşılaşıyor. Paylaşacağımız direktifleri takip ederek kaliteli bir şekilde oyunu oynayabileceksiniz. Pubg oyununu mobil telefonunuz üzerinden oynarken, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmanız gerekiyor. Çünkü arka planda çalışan uygulamalar, cihazın belleğini tüketebiliyor.

PUBG Mobile Donma Sorununa Çözümler

Oyun içi ayarlar kısmından grafik bölümünü “akıcı” olarak kare hızını ise aşırı olarak seçelim.

Cihaz Belleği

Yularıdaki bilgilere ek olarak yine mobil cihazın, Pubg mobile için gerekli olan belleği sağlaması gerekiyor. Ayrıca üst planda çalışan tüm uygulamaları kapatarak ve ek olarak hafızada yer alan kullanılmayan dosyaları temizleyerek oyunu hızlandırabilir, kapasitesini yükseltebilirsiniz. Ancak bu hafıza ve bellek temizliği yapılırken, Google Play Store üzerinden çeşitli bellek temizleme programlarını indirmeniz gerekiyor. Son olarak pubg donma ve kasma sorununun yaşanmaması için Pubg mobil cihaz ayarlarının ve son güncellemelerinin yapılması önemli bir rol oynuyor. Bu adımlarla rahat bir şekilde pubg oyununu oynayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.