Pubg En Yeni Haritalar

30.01.2019
A+
A-
Pubg En Yeni Haritalar

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) çıktığı günden beri milyonları kendine bağlayan online aksiyon oyunudur. 100 kişinin belli bir alana bırakılıp, en son kişi kalana kadar mücadelenin verildiği bir oyundur. Bugüne kadar oyun şirketi, “Erangle” ve “Desert” adı verilen haritalarla oyunu götürüyordu. 2018 yılı bitmeden iki yeni harita çıkararak oyuncuların hizmetine sunuldu.

1. Sanhok Haritası

2018 Eylül’ünde oyuna eklendi. Bu harita ebat olarak diğerlerinden küçük olduğundan (4×4 km) daha fazla aksiyona sahne oluyor. Tayland ve Filipinler’den esinlenerek harita oluşturulmuştur. Bu harita oyuncuların MMR puanını etkilemeyecektir.

Bootcamp, Ruins, Sahmee, Camp Charlie, Ha Tinh haritada en iyi yağmalama (loot) yerleri olarak görülüyor. İyi bir silaha sahip olmak istiyorsanız buraları ziyaret etmenizi öneririz.
Sanhok haritasında dört tane kara aracı bulunuyor. Bunlar; motorcycle, buggy, pickup, van araçlarıdır. İki adet de su aracı bulunuyor. Bunlar; PG-117 ve Aquaril’dir. Haritada mavi semboller su araçlarını, sarı semboller kara araçlarını gösteriyor.

2. Vikendi Haritası

2018 Aralık ayında oyuna eklendi. Diğer haritaların bir karması olarak görülüyor. Bu haritada kış teması işlenmiş.

6x6km’lik ebata sahip haritada işler Erangel ve Miramar haritalarından daha hızlı gelişiyor. Sanhok haritasına göre daha geniş çaplı taktiksel ilerleme gerektiriyor. Karlı ortamı hissettirecek özellikler eklenmiş. Bekleme alanında oyuncular birbirlerine kartopu fırlatabiliyorlar. Araçlar kayabiliyor. Ayak ve araç izleri takip edilebiliyor.

Vikendi haritasındaki eşya belirme dengesinde üçüncü seviye kask harita içinde bulunuyor. Üçüncü seviye zırhlarsa diğer haritalara göre Vikendi’de daha sık karşınıza çıkacak. Bu haritada bol bol sis bombasına da rastlamanız mümkündür.

Vikendi Survivor Pass

Vikendi haritasıyla birlikte Survivor Pass eklentisi de oyuna eklendi. Bu eklentide 10 hafta boyunca tamamlanması istenen 5 görev sunuluyor. Kazanılan görevler sonunda ödüller veriliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.