Playstation Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

21.05.2019
109
A+
A-
Playstation Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Sony firmasının ürettiği ve dünya çapında bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun konsolu Playstation, genellikle televizyona bağlanarak oynanan bir oyun aracı olarak bilinir.

Ancak firma tarafından hayata geçirilen Remote Play yani uzaktan oynayabilme özelliği sayesinde bilgisayar üzerinden de oyun konsolundaki oyunları oynayabilmek mümkün olur. Playstation oyunları bilgisayarda nasıl oynanır? Sorusunun cevabı ise oldukça basit bir kaç adımı takip etmekten geçer.

Playstation Oyunlarını Bilgisayarda Oynayamak için Gerekenler

Playstation oyunlarının bilgisayardan oynanabilmesi için öncelikli olarak kullanıcının Xperia, PS Vita ya da Playstation TV’ye sahip olması gerekir. Sony firmasının üretimini gerçekleştirdiği bu üç üründen her hangi biri ile Playstation oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayabilmek mümkün olur. Bu cihazlardan her hangi birine sahip olan kullanıcının cihazında Windows 8.1 ya da Windows 10 işlemci sisteminin de yer alması önemlidir.

Remote Play

Sony firmasının Playstation 4 oyun konsolu için geliştirdiği ve diğer oyun konsollarında da oynanabilecek olan uzaktan oynayabilme modu için cihaza PS4 Remote Play eklentisinin indirilmesi gerekir.

Oyun konsolunun sistem yazılımının da güncelleme ile beraber yükseltilmesi önem arz edip, son sürüm olan 3.50’ye yükseltme işlemini yapmadan bilgisayar üzerinden Playstation oyunlarını oynayabilmek mümkün olmaz.

Remote Play Ayarları

Uzaktan oynayabilme modu için gerekli olan ayarların kurulumu ile beraber bilgisayar üzerinden Playstation oyunları oynanmaya başlanabilir. Platstation hesap yönetimine erişim sağlandıktan sonra ana sistemin aktifleştirilmesi ile beraber ayarlar menüsü üzerinden gerekli değişiklikler yapılabilir.

Menü üzerinde yer alan güç tasarrufu alanına erişim sağlanmalı ve internete bağlı kalma seçeneği ile playstation sisteminin ağdan açılmasının etkenleştirilmesi seçeneği aktif edilmelidir. DualShock 4 kontrol cihazı, USB kablosu ile bilgisayara bağlanır ve oyun konsolu hazır hale gelmiş olur.

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.