Oyun Karakterleriyle Özdeşleşen Oyunlar!

10.05.2019
A+
A-
Oyun Karakterleriyle Özdeşleşen Oyunlar!

Günümüzde yaygınlaşan teknoloji ile birçok oyun piyasaya sürülmüştür. Bu oyunlar ile birlikte yaratılan karakterler ise bir süre sonra oyunun vazgeçilmez  karakteri haline gelmektedir. Bu yazımız da oyun ile özdeşleşmiş olan karakterleri bir kaçını sıralanmış hali bulunmaktadır.

1)  Call of Duty – Yüzbaşı John Price

Call of Duty oyunu denildiğinde ön plana çıkan ilk karakter Yüzbaşı John Price’ dir. Bilinen diğer ismi ile Cpt. Price, Call Of Duty oyununun her serisinde bulunmuş ve kendisini 2 bölümde oynatma fırsatı bulabilirsiniz. Cpt. Price oyun içerisinde oyuncuya ne yapmasını gerektiğini söyleyen ve savaş öncesi puro içilmesi ile akla gelmektedir.

2) The Witcher –  Geralt of Rivia

Witcher oyuncuları tarafından kendisinin beyaz sakalları ve saçları sebebi ile Ak Kurt olarak bilinir. Rivyalı Geralt’ a bakıldığında küstah ve sinirli bir kişi olarak gözükse de o yüzünün arkasında yardımsever bir kişiliği vardır.  Rivyalı Geralt ayrıca Blaviken Kasabı olarak da bilinir.

3) Tomb Raider – Lara Croft

Oyunun ana kahramanı olan Lara için tam bir maceraperest diyebiliriz. Annesini ve babasını uçak kazasında kaybetmiş ve kendisi mucizevi bir şekilde hayatta kalmıştır. Hayatını annesi ve babasının ölüm sebeplerini araştırmaya adamıştır. Yaptığı keşifler sayesinde ailesinin ölüm sebeplerinin arkasından gitmiştir.

4) Örümcek Adam(Spider-Man) – Peter Parker

Örümcek adam dünyanın en popüler kahramanlarından birisidir. Peter Parker duygusal ve kendi problemlerini özel güçleri ile çözemeyen bir karakterdir. Özel güçleri ilişkilerinde her zaman olumsuz bir etki yaratmıştır. Başarılı bir rol model olduğundan perdeye aktarılmıştır.

5)  Devil May Cry – Dante

Oyunun ana karakteri olan Dante kendine öz büyüleyici etkisi olan bir karakterdir. Dante sakin durmayıp sürekli bela arayan bir tiptir. Dante bizler için ufak bir sebep olsa da kendisi için önemli sayılabilecek nedenler yüzünden kendisini maceraya atan bir karakterdir. Dante kızın birine aşık olur ve arkasından cinli bir şatoya gider ve olaylar daha da karışır. Dante el yapımı olan ebony ve ivory denen silahları kullanır. Babasından tek hatıra kalan bir diğer silah ise Force Edge denilen bir kılıçtır ve oldukça güçlüdür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.