Overkill’S The Walking Dead’İn Konsol Sürümleri Ertelendi

29.01.2019
240
A+
A-
Overkill’S The Walking Dead’İn Konsol Sürümleri Ertelendi

Overkill’s The Walking Dead oyununun yayıncısı Starbreeze, beklediği ilgiyi yakalayamayan oyun için konsol sürümlerini ertelediğini açıkladı. Starbreeze Studios, başarı grafiğinin yükselmemesi ve beklenen çıkışı yapamayan oyun üzerinde çeşitli çalışmalar yapılmasının ardından konsol sürümünün yayınlanacağını duyurdu. 

Konsol Sürümü İçin Performans Değerlemesi

Overkill’s The Walking Dead oyununun ilk çıkışından itibaren kullanıcılar, oynanış mekanizmalarının dengesizliği ve bir çok teknik problemle karşılaşmıştı. 06 Kasım 2018 tarihinde piyasaya sürülen zombi konulu birinci şahıs nişanı türündeki oyun, bu sorunlar nedeniyle beklenen ilgiliyi görememişti.

Oyunda yaşanan aksaklıklar nedeniyle, oyunun satış rakamları da oldukça düşük kalmıştı.  Starbreezee, oyunun performansını tekrar değerlendirerek konsol sürümünün hazır hale getirilmesi için çalışmalarını sürdürecek. Ancak, çalışmalar tamamlanana kadar konsol sürümünün süresiz olarak ertelendiği de duyuruldu.

Her ne kadar performans değerlemesi yapacağını belirten Starbreeze Studios ’un Aralık 2018 ’te iflas ertelemesi talebinde bulunduğunu da unutmamak lazım. Ekonomik ve teknik sorunlar yaşayan geliştirici firmanın bu kararı, kullanıcılar tarafından sürpriz olmadı.

Overkill’s The Walking Dead’in Başarı Grafiği

Birinci şahıs nişancı türündeki hayatta kalma oyununun ilk çıkışı sırasında Payday ve Left4Dead isimli oyunlara alternatif olabileceği düşünülmüştü. Ancak, oynanış açısından sorunların yaşandığı Overkill’s The Walking Dead, kullanıcılar tarafından düşük puan aldı ve diğer oyunlarla kıyaslanacak kadar iyi olmadığı gözlendi.

Oyunun ünlü değerlendirme web sitesi Metacritic ’teki ortalama puanının 52 gibi düşük bir rakamda kalması da Starbreeze cephesinde hayal kırıklığı yaşatmıştı. Mevcut oyunların puanları göz önüne alındığında, 52 puanın oldukça düşük bir performans olduğunu söyleyebiliriz.

Oynanış mekaniğinde ki balans sıkıntısı ve sorunlu bağlantıdan kaynaklı ilerleme problemleri nedeniyle oyun eleştirmenleri tarafından yetersiz bulunmuştu. Oyunun konsol sürümünün çıkışı için bir tarih vermese de, Starbreeze cephesinde yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle oyunda önemli geliştirmelere gidilemeyeceği düşünülüyor.

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.