Mobil Pubg Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

28.01.2019
A+
A-
Mobil Pubg Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Oyunlarla ilginiz olsun ya da olmasın son zamanlarda oldukça popüler olan Pubg Mobile oyununu mutlaka duymuşsunuzdur. Peki nedir bu PUBG mobil isimli oyun? Bu oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli oyunun mobil versiyonu, Tek bir haritanın olduğu bu oyunda,100 oyuncu bireysel, ikili ya da gruplar halinde oynayarak birbirlerini yok ederek hayatta kalmaya çalışıyor.
Mobil uygulama olarak tasarlanan bu oyunu kullanıcılar daha büyük ekranda oynayabilmek için bilgisayarda oynamayı tercih ediyorlar. Oyuncular, büyük ekran avantajıyla toplanması gereken silahları ve çevrelerinde onlara saldıran düşmanlarını daha iyi gördüklerini belirtiyorlar.
Mobil Pubg Bilgisayarda Nasıl Oynanır?
ApowerMirror, akıllı telefonundaki görüntülerin bilgisayara yansıtılması için yapılmış bir uygulamadır. Bu uygulama iOS, Android, Mac ve Windows işletim sistemiyle uyumludur. Bu uygulama sayesinde mouse ve klavye ile telefonunun kontrolü sağlanabilmektedir.
PUBG oyununun ekranı da kaydedilebilmekte, ekran görüntüleri alınabilmektedir.
Bu uygulama kullanılarak PUBG mobil bilgisayara nasıl yansıtılır:
-Öncelikle uygulamanın telefona ve bilgisayara indirilmesi gerekiyor, sonrasında uygulamaya giriş yapılmalı.
-Telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
İOS için: “Ekran Aynalama” fonksiyonunu sadece Kontrol Merkezi’nden kullanabilirsiniz. Sadece menüde yukarı kaydırın ve “Ekran Aynalama” seçeneğini tıklayın. Daha sonra uygun bir bağlantı bulacaksınız. Üzerine tıkladığınızda anında bağlantı kuracaksınız.
Android için: Telefonunuzu USB kablosuyla bağlayabilirsiniz. Veya WiFi özelliğini de kullanabilirsiniz.
Bağlandıktan sonra, telefonunuzun ekranının PC’de yansıtılmakta olduğunu göreceksiniz. Bu noktada arayüzün sağ tarafındaki düğmelere basarak diğer özelliklerini kullanabilirsiniz.
Ayrıca, yeni geliştirilen oyun klavyesi özelliği, bilgisayarda bir Android kullanıcısı gibi klavyeyi kullanarak mobil oyun oynamanıza izin veriyor. Simgeyi hedef veya yön kontrol alanına sürükleyin ve tuş eşlemesini düzenleyin, ardından harekete geçmek veya hareket etmek için tuşa dokunabilirsiniz. Anahtarları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ve sanal klavye sayesinde mobil oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Ayarlarınız hatırlanacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.