Mike Ybarra’dan Xbox One Sahiplerine Müjdeli Haber

29.01.2019
229
A+
A-
Mike Ybarra’dan Xbox One Sahiplerine Müjdeli Haber

Konsol konusunda Microsoft ’un Sony karşısındaki en etkili servisi olan Game Pass, her geçen gün ilerleme kaydediyor. Geçen yıl, toplamda 116 yapım Game Pass servisine dahil edilmişti.

Hatırlanacağı üzere, Compulsion Game tarafından geliştirilmiş hayatta kalma oyunu We Happy Few ve TT Games tarafından geliştirilmiş The LEGO Movie Videogame oyunu 07.01.2019 ’da Game Pass ’daki yerini almıştı. Bu oyunlara ek olarak, Monolith Productions tarafından geliştirilen Middle-Earth: Shadow of Mordor ve Volition tarafından Saints Row: The Third oyunları da Game Pass servisinde kullanıcıların karşısına çıkacak.

Yeni eklenen oyunlarla birlikte kullanıcılardaki heyecan artarken servis ücretlerinin artıp artmayacağı da merak edilmiyor değil. Bu konuyla ilgili müjde niteliğinde haber, Vekil Başkan Mike Ybarra tarafından verildi. Mike Ybarra ’nın söyleminden yola çıkarak bu yıl Game Pass servisi için aylık ücretlerde değişiklik olmayacağını söyleyebiliriz.

Game Pass Servis Ücretleri 

Game Pass servisi, Türkiye ’deki hizmetlerine başladığı sırada abonelik fiyatları için aylık 30 TL ve yıllık abone seçeneği için ise 180 TL ödeniyordu. Geçen yıl yapılan zamlar doğrultusunda abonelik fiyatları aylık 60 TL ve yıllık abone opsiyonu ise 440 TL olarak belirlenmişti.

Eklenmesi beklenen yeni oyunlar ve geçtiğimiz sene yapılan zamlar düşünülerek kullanıcılar daha fazla abonelik ücreti ödeyeceklerini tahmin ediyordu. Ancak Vekil Başkan Mike Ybarra tarafından açıklama, kullanıcıları bu noktada ters köşeye yatırdı.

Game Pass Yenilikleri ve Zam Beklentisi

2019 yılında Crackdown 3, Gears 5 ve Forza Motorsport gibi bir çok oyunun Game Pass servisine dahil edilmesi bekleniyor. Tüm bu oyun eklemeleri ile daha da büyüyecek Game Pass servisinin yeni yıl fiyatları için Twitter ’da yapılan bir yazışma beklentilere adeta bir cevap niteliğinde oldu. 

Twitter ’da  MrMidLifeCrysis isimli kullanıcının bu yıl için Game Pass servisi için aylık abonelik fiyatının 15 Dolar olacağına yönelik bir tahminde bulunarak paylaşım yaptı. Bu paylaşıma Mike Ybarra tarafından yanlış tahmin yaptığı yönünde yanıt geldi. Bu yanıt, tabii ki tüm kullanıcılar tarafından zam yapılmayacağı anlamına geldiği için sevinçle karşılandı.

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.