Konsolda Pubg Nasıl Oynanır?

28.01.2019
A+
A-
Konsolda Pubg Nasıl Oynanır?

PUBG iki yıl önce ortaya çıkan günümüze kadar gelen süreçte en çok tercih edilen oyundur. PUBG, battle royale denilen bir oyun türünün PlayerUnknown şekliye uyarlamasıdır. Bu türün ilk akla gelen oyunlardan Fortnite aynı özellikte ancak 2017 yılında Fortnite oyunu erken tarihle piyasada sürüldüğünden dolayı PUBG tam sürümüyle oyun severlerin önlerine gelmiş durumda.
PUBG o günden bugüne kadar 1 milyon oyuncunun eş zamanlı olarak giriş yaptığı bir oyun haline gelmiş durumdadır. Oyun ilk olarak ortaya çıktığında tek bir haritası mevcuttu. Bu haritanın ismi Erangel haritasıdır. Bu haritanın ardından Mirimar haritası geliştirildi. Bu haritanın özelliği savaşın çölde olması. Daha sonra Sanhok ve en son güncellenen Vikendi karlı teması ile 4 harita değişikliğine gidilebilmektedir. PUBG konsol, mobil ve steam üzerinden satın alınıp oynanması gibi sürümleri mevcuttur.
PUBG Konsol ile Oynanma
PUBG oyuncularının uzun süre beklediği konsollar ile PUBG oynanması 12 Kasım itibari ile piyasaya sürüldü. Konsol sürümlerinin PS4 ve Xbox gibi oyun sürücüleri ile oynanması artık mümkün. İki sürücü arasında fiyat farkı olmaktadır. Bu sürücüler arasında ilk olarak PS4 PUBG konsollarının ne zaman ortaya çıkacağını tarih ile belirtmişti. Bu tarihi duyan Xbox çalışanları ellerini çabuk tutarak Xbox oyun konsollarını 12 Kasım tarihinde gündeme getirerek PS4’ün önüne geçmişlerdir.
PUBG Nasıl Oynanır?
Oyun öncesi bekleme alanından 100 kişi olmaktadır. Bu alanda uçağa binen karakterler harita üzerinden uçağın gittiği güzergaha göre atlamaktadır. Paraşüt açarak yere inen oyuncular en kısa sürede envanterlerini doldurup diğer oyuncuları oyundan düşürmeye çalışmaktadır. Aynı zaman da belirli bir zaman aralığında oyun alanı çember şeklinde bir alan ile daralmaktadır.
Kişiler alan dışı kaldığında canları azalmakta ya da ölmektedirler. Oyunda en son kalan kişi ya da takım oyunu kazanmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.