Instagram Hesap Silme

23.09.2019
A+
A-
Instagram Hesap Silme

Sosyal ağlara katılmak çok kolay olsada, hesabınızı kapatmak o kadar da kolay olmayabiliyor. Hesapları tamamen silmek için uygulanması gereken adımlar çok açık ve net olarak bizlerle paylaşılmıyor malesef. Instagramda son yılların en popüler sosyal ağlarından biri. Ama eğer ki Instagram kullanmaktan sıkıldıysanız ya da çok zaman harcıyorsanız ve hesabınızı kapatmak, silmek ya da geçici süreyle dondurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

 • Öncelikle şu linke tıklamalısınız: https://instagram.com/accounts/remove/request/ . Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.
 • Linke tıkladıktan sonra açılan tarayıcıda oturumunuz açıksa devam edebilirsiniz. Oturumunuz açık değilse de oturumunuzu açın ve tekrar aynı bağlantıya girin.
 • Açılacak olan hesabını sil sayfasında karşınıza çoktan seçmeli bir alan çıkacaktır. Burada Instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmelisiniz. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür. Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada karşınıza gelen boş kutuya şifrenizi girin ve kırmızı ile yazılmış olan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın.
 • Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve Çıkış Yap’ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve aynı talimatları tekrarlayın.

Instagram hesabı silme işleminiz böylece tamamlandı. Burada bilmeniz gereken en önemli nokta, sildiğiniz hesaptaki kullanıcı adını farklı bir Instagram hesabında kullanamazsınız. Yani, bu kullanıcı adını daha sonra da kullanmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız; Instagram hesabınızı dondurmanız daha faydalı olabilir. Çünkü hesabınızı tamamen sildiğinizde kullanıcı adınız, fotoğraflarınız, bütün beğenileriniz ve yorumlarınız da silinir.
Instagram hesabı dondurma işlemi ise hesabınızın geçici olarak kapatılması anlamına gelir. Hesabınızı dondurduğunuz zaman diğer kişiler sizi Instagram’da göremez. Ve ayrıca aynı hafta içerisinde hesabınızı yalnızca bir kez dondurabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken işlemler şöyledir;
-Telefon üzerinden Instagram hesabı dondurmak için;

 • Öncelikle telefonunuzdaki tarayıcıdan https://www.instagram.com/ linkine gidin ve oturumunuzu açın.
 • Sağ alt kısımda bulunan küçük profil resminize tıklayın ve profil sayfanıza geçin.
 • Profili düzenle butonuna basın.
 • Açılan sayfada en altta bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayın.
 • Önünüze çıkan ekrana hesabınızı dondurma nedeninizi yazdıktan sonra “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın ve onay penceresini de onaylayın.

– Bilgisayar üzerinden Instagram hesabı dondurmak için;

 • Hesabınızı dondurma nedeninizi yazdıktan sonra yine “hesabımı geçici olatak kapat” yazısına tıklayın.
 • Karşınıza gelen pencerede Instagram hesabı dondurma işleminizi onaylayın, böylece işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra istediğiniz zaman yeniden açabilirsiniz. Eski fotoğraf ve yorumlarınız silinmeyecektir.

Instagram Hesap Silme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.