Fortnite Türkler için Gaming İstanbul'da Olacak!

21.01.2019
A+
A-
Fortnite Türkler için Gaming İstanbul'da Olacak!

Her sene kendi rekorunu kırarak daha fazla katılımcı ve sponsor desteği ile kapılarını açan Gaming İstanbul fuarı 2019′ da 4. tekrarını gerçekleştirecek. Türkiye genelinde takipçileri ile oyun yapımcıları, profesyonel oyuncuları buluşturan GIST, bu sene de farklı kategorilerdeki oyun stantları ile kapılarını 31 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında açık tutacak. Epic Games sponsorluğunda kurulacak dev stant ile Fortnite oyunu takipçilerinin incelemesine sunulacak.

Türkiye genelinde şimdiye kadar yapılan etkinlikler arasında en büyüğü olmaya aday bu buluşmada, kullanıcılar oyunu yakından tanıyabilecekler. Oyuna aşina olan standart ve uzman oyuncular birbirleri ile mücadele edebilecek ve dereceye girenlere bazı ödüller dağıtılacak. Oyun profesyonelleri tarafından kurulacak jüri tarafından oylanacak yarışmacılar, 2 Şubat tarihini iple çekiyor. 

Fuarda Neler Var?

2019 yılında 4.’sü düzenlenecek olan GIST fuarında eğlence, alışveriş, yarışma ve iş görüşmeleri bir arada olacak. Amacınız ne olursa olsun, kendinize göre bir alan mutlaka bulabileceğiniz fuarda destek veren sponsorların birçok sürprizi olacak. Yarışmalar ve karşılaşmalar ile canlanacak fuar, Türkiye’nin her yerinden gelecek olan konuklarını bekliyor.

Profesyonel anlamda iş görüşmelerinin yapılacağı alanlarda, oyun geliştiricileri ile yapımcılar bir araya getirilecek. Değerli bulunan oyun yazımlarının sunulabileceği ve değerli bulunan oyun yazılımlarının yapımcılar tarafından satın alınabileceği bir B2B görüşme alanı da kurulacak. Bu düşüncede kariyer hedefi olan oyun yazarlarını fuara katılmaları faydalı olacaktır.

Mobil Olarak Da Oynanabilir

Fornite oyunu konsollar ya da PC dışında artık cep telefonlarından da oynanabilmekte. Android tabanlı işletim sistemleri tarafından uyumluluk bulunan oyuna Türkiye’den ilgi çok büyük. 

Bilmeyenler İçin Fortnite

Hayatta kalma mantığına dayanan PvP tabanlı oyun olan Fortnite, takım kurarak ya da yapay zekaya karşı oynanabiliyor. Farklı genişletme paketleri bulunan oyunun değişik modları bulunuyor. Yapay zekaya karşı zombilere karşı savaşırken, takım kurarak birbirlerine meydan okuyabiliyorlar.

Bina kurma ve koruma gibi etkinliklerin de bulunduğu oyunda, kaynak ve malzeme toplayarak çeşitli başarıların kilitlerini açabiliyorsunuz. Etkinliklerin kazanılması ve süreli olanlarda başarı sağlanması durumunda farklı kazanımların elde edilebildiği oyunda aksiyon ve macera sürekli devam ediyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.