Fortnite Sistem Gereksinimleri

31.01.2019
A+
A-
Fortnite Sistem Gereksinimleri

Son zamana damgasını vuran, Epic Games tarafından yapılan oyun Fortnite dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır. Battle Royale oyun tarzına farklı bir soluk getiren oyun çok kısa bir sürede insanların ilgisini çekmeye başladı.

Şu an 7. sezonunda olan oyuna sürekli yenilik gelmekte ve dönem dönem dünya çapında kutlanan etkinliklere göre yeni modlar, haritalar ve yeni özellikler gelmektedir.
Yapılan turnuvalar diğer e-spor maçlarından daha fazla izlenmesi, dağıttıkları ödüllerle daha fazla oyuncunun ilgisini çekmeyi başardılar. Profesyonel oyuncu olmasanız bile oyundan para kazanma şansınız ve yükselmeniz mümkündür.

Fortnite Ne Zamandan Beri Piyasada?
6 yıl gibi uzun zaman hazırlık süresinden sonra piyasaya sürülen oyun şu an için 7. sezonunda. Fakat Fortnite’da sezon bir seneyi kapsamıyor. Ortalama 3 ay gibi bir süreyi kapladığı için 2-3 senedir piyasada diyebiliriz. Battle Royale piyasına farklı bir soluk getiren oyun, diğer battle royale oyunları gibi ciddi ve kasvetli bir oynanışa sahip değil. Daha çok eğlenmek amacıyla yapılmış bir oyundur.

Fortnite Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Fortnite Sistem Gereksinimleri (Minimum)
İşlemci: Intel Core i3 2.4 Ghz
RAM: 4 GB
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
Ekran Kartı: Intel HD 4000
Disk Alanı: 20 GB

Fortnite Sistem Gereksinimleri (Tavsiye Edilen)
İşlemci: Intel Core i5 2.8 Ghz
RAM: 8 GB
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
Ekran Kartı: Nvidia GTX 660 ve AMD Radeon HD 7870 veya DX11 destekli bir ekran kartı
Disk Alanı: 20 GB

Bildiğiniz üzere Fortnite’ın 2 farklı sürümü var. Bunlardan bir tanesi Epic Games’in ilk çıkardığı ”Dünyayı Kurtar” modu. Bu modda oyunun farklı haritalarında Epic Games’in ayarlamış olduğu bir senaryo üzerinden oyunu sürdürüyorsunuz. Bu mod belirli bir ücret karşılığında satılıyor.
Ücretsiz olan modu ise Battle Royale olarak adlandırılan moddur. Bu modda 100 oyuncu bir haritaya indirilerek diğer kullanıcılarla mücadele ediyor.

Malzeme toplayarak bina inşa etmemiz gerekmektedir. Bu özellik oyunu diğer Battle Royale oyunlarından ayıran en büyük özelliklerden bir tanesidir.

Oyun içerisinde ”Savaş Bileti” adında bir özellik bulunmaktadır. Oyun parasıyla alacağımız Savaş Bileti sayesinde görev yaptıkça farklı skinler, spreyler, ifadeler ve tekrardan oyun parası kazanabilirsiniz. İyi bir ilerleme yaptıktan sonra bir sonraki sezonun savaş biletini biriktirdiğiniz parayla tekrardan satın alabilirsiniz. Bazı Battle Royale oyunlarında olduğu gibi ”pay to win” mantığından uzaktır. Herkesin eşit olduğu, herkesin aynı keyfi aldığı bir oyundur Fortnite.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. arda dedi ki:

    yaw ben yüklemeye çalısıyorum 52.37 gb istiyor anlamadım

    1. Enes dedi ki:

      Minimum depolama alanı 20 Gb olmalıdır.