E-Posta Adresi Açma (Gmail & Hotmail)

26.09.2019
A+
A-
E-Posta Adresi Açma (Gmail & Hotmail)

Dünya genelinde en çok kullanılan iletişim kanallarının başında e posta gelmektedir. Bu iletişim kanallarını kullanmak tamamen ücretsizdir. Ancak e posta açmak için bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Bütün posta adreslerinde hemen hemen aynı bilgiler istenmektedir.
Hesap oluşturma ekranına geldiğiniz
zaman sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekiyor. Burada istenilen bilgileri
şu şekilde belirtebiliriz:

  1. İsim bilginiz: E posta açmak isteyenlerin ilk olarak girmesi gereken bilgilerin başında isim ve soy isim bilgi gelmektedir. Bir içerik oluşturduğunuz zaman ve bu içeriği başkaları ile paylaşmak istediğiniz zaman isminiz ön plana çıkacaktır.
  2. Kullanıcı ismi: Aslında burada kullanıcı adı olarak belirtilen nokta e posa adresidir. E posta adresinin “@” harfinden önceki kısmı, sizin kullanıcı isminizi oluşturmaktadır. Bu sebeple kullanıcı bilginizin mutlaka olması gerekiyor. Büyük küçük harf zorunluluğu bulunmamaktadır.
  3. Daha önce kullanılan e posta adresi (Mail bilgisi): Bunu hemen hemen her e posta açmak istediğinizde görebilirsiniz. Ek e posta adresi, mailinize ulaşmak istediğinizde sorundan sizleri kurtarmak için iş görmektedir.
  4. Cep telefonu: Açtığınız e posta adresinizin güvenli olmasını istemez misiniz? Bu güvenliği sağlamak için kullanacağınız en önemli bilgilerin başında ise, cep telefonu gelmektedir. Cep telefonu sayesinde hem mailinize giriş yapabilir, hem de şifrenizi unuttuğunuz zaman bu araç ile giriş sağlayabilirsiniz. Günümüzde arık çoğu kişi, e posta güvenliğini sağlamak için cep telefon bilgisini de mail alırken kullanmaktadır.

Dünya üzerinde en çok kullanılan mail hizmetlerini “Gmail” ve “Hotmail” oluşturmaktadır. Hotmail için adres aldığınız zaman adresiniz [email protected] şeklinde görünecektir. Bunun dışında gmail hizmeti aldıysanız da bu sefer adresiniz [email protected] şeklinde gözükecektir.Eğer tercih ettiğiniz kullanıcı ismi sistem üzerinde bulunuyorsa, sizden önce başka biri bu adresi aldıysa sistem size uyarı verecektir.
E Posta Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
E posta açarken, dikkat etmeniz
gereken noktaların başında şifre gelmektedir. Şifrenizin mutlaka karmaşık ve
uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Arkadaşınıza, ailenize ya da güvendiğiniz
birilerine bile şifrenizi vermemeniz gerekiyor.
Bununla beraber kullanıcı adını
daha önce kimsenin kullanmamış olması gerekiyor. Sürekli olarak e posta hesabı
açmak istemiyorsanız, akademik alanda ya da iş görüşmesinde kullanabileceğiniz
bir adres tercih etmeniz gerekmektedir.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi
hesabınızı oluştururken cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Eğer
hesabınız kötü niyetli kişilerin eline geçerse, bu şekilde hesabınızı
kurtarabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. GreggExick dedi ki:

    Спасибо