CS:GO Sistem Gereksinimleri

04.01.2019
A+
A-
CS:GO Sistem Gereksinimleri

CSGO, FPS oyunları içerisinde en öne çıkan ve en çok oynanılan oyunlardan biri olmuştur. İyi oyuncuların ayrımının yapılmasını sağlayan sıralama sistemi oyuncular için önemli bir kriterdir. Oyuna başlamadan önce sistem gerekliliklerini bilmek zamanla doğru sıralamaya yerleşmenize sebep olacaktır.

Önemsiz gibi görünse de en önemli detaylardan biri olan mevcut sistem gereksinimlerini bilmek büyük bir artıdır çünkü mevcut versiyonun mekaniği önceki versiyonlara göre çok daha farklı ve gelişmiştir. Peki, bu oyun için hangi sistem gereksinimlerine ihtiyacınız var?

CS: GO (Global Offensive) Minimum Sistem Gereksinimleri / Windows

– 2 GB Ram
– En az 256 MB Grafik Kartı. Amd Radeon HD 6450 önerilmektedir. 
– Olması gereken minimum sabit disk alanı- 15 GB.
– Directx- Sürüm 9 uyumlu
– İşlemci- Intel core 2 duo işlemci e6600 (2.40 ghz, 1066 mhz fsb, 4m önbellek)
– İşletim sistemi- Windows XP 32 bit yeterli olacaktır.

XP haricinde Windows Vista ve Windows 7’de çalıştırabilir durumdadır. Bunlar oyun için minimum sistem gereksinimleri olsa da oyunda güncellemeler yapıldıktan sonra istenilen gereksinimler daha da yükselebilirler.

CS: GO (Global Offensive) Minimum Sistem Gereksinimleri / Mac OS

– OS: MacOS X 10.11 (El Capitan) veya üstü
– Intel Core Duo T2500 işlemci
– 2 GB RAM
– AMD Radeon HD 2400 Grafik kartı
– 15 GB depolama alanı gerekmektedir. 

CS: GO (Global Offensive) Minimum Sistem Gereksinimleri / Linux

– Ubuntu 12.04
– Intel Core 2 Duo E6600 işlemci
– 4 GB ram hafıza
– Nvidia GeForce 9600 grafik kartı
– 15 GB depolama Alanı gerekmektedir.

CS:GO oyununu başarılı bir şekilde çalıştırabilmesi büyük ölçüde kullandığınız bilgisayarınızın işlemci ve GPU’suna bağlıdır. Herhangi bir üreticiden çift çekirdekli bir işlemci oyununuzu rahatlıkla oynayabilmeniz için gayet iyi sonuç verecektir. Ayrıca min. 4 GB’lık bir RAM’a sahip olmalısınız çünkü oyun fazla hafıza alanını kaplar. 

Oyun oynayabilmek için yüksek gereksinimli oyun bilgisayarları bulunmaktadır. Oyun bilgisayarı satın almanın avantajı, bütün gereksinimleri karşılayabiliyor olmasıdır. Eğer bir oyun bilgisayarınız yoksa ve oyunu oynamak istiyorsanız bilgisayarınızın HDD, RAM ve GPU’sunu yükseltmeniz gerekecektir.

Bu verilen gereksinim değerleri oyunu oynamak için gerekli minimum değerlerdir. Eğer oyunda geliştirici olarak yer almak istiyorsanız gereksinimlerin artacağını göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Grafik, ses ve depolama alanlarında bilgisayarınızın performansınızı yükseltmeniz gerekebilir. Aksi halde geliştirici olarak oyunda yer alamazsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.