Cs:go En Yeni Haritaları

28.01.2019
A+
A-
Cs:go En Yeni Haritaları

9 Ekim 2018 günü CS:GO resmi Twitter sayfasından oyun kullanıcılarına bir duyuru yapıldı. CS:Go ya Biome ve Sub-Zero! adında iki haritanın eklendiği ve ekonomi haritalarındaki CZ75a ve Tec9’da değişiklikler yaptıklarını kullanıcılarna bildirdiler. Bu güncelleme ile oyunun peyzajı ve yerleşimini büyük ölçüde değiştirecek bir dizi değişiklik eklendi.

CZ75a ve Tec9’da SG553 ve AUG saldırı tüfeklerinde daha düşük fiyatlandırma yapıldı. Ama haritalardaki en büyük değişiklik oyuncunun tabanca turu kaybından sonra daha fazla para kazanmasına imkan veren ekonomik bir başlangıç oyunu ayarının yapılmasıydı.

Ekonomi Haritası

Bu haritada kayıp bonusu 1.400 dolardan 1.900 dolara çıkarıldı. Daha sonraki kayıp bonusları, o takımın üst üste her turu için 2,400 dolar yerine 2,900 dolar olarak bir sonraki tur içinse 3,400 dolar yerine 3,900 dolar olarak belirlendi. Sıfırlama kaybı bonusu olarak 1.400 dolar değiştirilmedi.

Profesyonel oyuncular ve analistler bu ekonomi değişikliklerine sert eleştiriler getiriyorlar, bazıları ise tabanca turunu kaybeden takımlar için daha uygun olduğunu söylüyorlar. Çünkü önceden takımlar, tabanca turunu kaybettikten sonra rakibinin ekolarını sıfırlamak için ikinci turda atış için tabanca almaya zorluyorlardı. Fakat şimdi tabanca turu kaybeden takımların teorik olarak kazanan takıma eşit bir satın alım güçlerinin olması bekleniyor.

Sub Zero!

Subzero (harita adıyla: de_subzero), bir bomba savunma haritasıdır ve 9 Ekim 2018 güncellemesinde eklenmiştir fakat 24 Ocak 2019 güncellemesinde kaldırılmıştır.

Subzero haritası, nükleer ve biyolojik olarak tehlikeli nitelikte kargo içeren, Kuzey Kutbu’ndaki bir Amerikan deniz üssünde gerçekleşmektedir. Bomba alanı A, bir yakıt tankeri yakınında, B ise bir boru hattının yakınında yer almaktadır.

Haritanın Steam Atölyesi sürümünde özel Arctic Avengers oyuncu modelleri bulunuyordu ancak bunlar resmi sürümde kaldırıldı.

Biome

Biome (harita adıyla: de_biome), jd40 tarafından tasarlanan, topluluk tarafından oluşturulan bir bomba savunma haritasıdır ve 9 Ekim 2018 Counter-Strike: Global Offensive haritalarına eklenmiştir.

Harita, muhtemelen bir botanik araştırma kompleksi olan ”OGM Desert” tarafından sahip olunan büyük bir sera tesisindedir. ”Afision Division Afrique” yazan GIGN kamyonunda yazılı işaretler, Batı Sahra’daki eski bir Fransız kolonisi olan bir ülke olduğunu göstermektedir. Her iki bombanın da hedefi biyolojik olarak tehlikeli maddeleri barındıran kasalardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.