Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) İndir

02.11.2019
A+
A-
Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) İndir

CS:GO oyun piyasasına parayla sürülmüştür. Bu nedenle CS:GO indir seçeneğiyle oyunu indirebilmek için 10 Dolar yani yaklaşık 50 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. STEAM üzerinden indirebileceğiniz oyuna sınırlı süreliğine gelen indirimlerden yararlanarak CS:GO indirme işlemini 25 TL’ye yapabilirsiniz. (Seçkin Duruma sahip hesaplar diğer Seçkin Duruma sahip hesaplarla eşleştirilir ve bu hesaplar, Seçkin Duruma özel hatıra öğelerini, öğe düşürmelerini ve silah kasalarını almaya elverişlidirler)
Ücretsiz olan sürümünü alır iseniz, yukarıda belirtilen özellikler’den mahrum kalırsınız. Free sürümünü indirmek için oyunu yükleye tıklayın.

CS: GO Nedir?

Counter Strike serisinin en çok satan ürünü olan CS:GO oyununun tam açılımı Counter Strike: Global Offensive’dır (CS Küresel saldırı). Valve ve Hidden Path Entertainment‘in geliştirdiği CS: GO, 21 Ağustos 2012‘de piyasaya sürülerek satışına başlanmıştır. İçerisinde birçok online lig ve LAN turnuvası barındıran CS GO, çok sayıda kişi tarafından beğenilen bir oyundur. Dünya çapında herkes tarafından beğenilen CS GO oyununda yetenek grupları vardır. İlk başladığınızda yetenek grubunuzun olmadığı oyunda 10 tane rekabetçi maç yapmanız gerekir. Rekabetçi maçları tamamlamanızın ardından yetenek grubunuza yerleşirsiniz. CS GO’da ölüm maçı, silah yarışı, yıkım, rekabetçi ve basit eğlence olmak üzere 5 resmi mod bulunmaktadır. Bu modlar şu şekildedir;

Ölüm Maçı

Counter Strike: Global Offensive da ölüm maçının amacı en yüksek skora ulaşarak oyunu kazanmak. Öldükten sonra beklemeden tekrar doğduğunuz ölüm maçında rakibi öldürdükten sonra +xx puan alırsınız. Ancak bu puanlar silahtan silaha değişmektedir. Bunun yanı sıra oyunda “G” tuşuna basarak bonus silahla yeniden doğabilirsiniz. Arada bir çıkan bonus silahlarla öldürdüğünüz kişi başına +6 ek puan kazanırsınız.

Silah Yarışı

Counter Strike: Global Offensive da ölüm maçına benzeyen silah yarışı modunda istediğiniz zaman silah seçme şansınız bulunmaktadır. Öldürdüğünüz kişi başına size yeni bir silah veren CS:GO tüm silahlar bittiğinde altın bıçak seviyesine ulaşmanızı sağlamaktadır. Kazandığınız altın bıçak ile rakip takımdan bir düşmanı öldürdüğünüz takdirde galibiyet sizin takımınızın olacaktır.

Yıkım

Biraz daha silah yarışı moduna benzeyen yıkım modunda öldükten sonra hemen dirilmek yoktur. Counter Strike: Global Offensive yıkım modunda öldükten sonra takımınızın kazanmasını ya da kaybetmesini beklemek zorundasınız. Ayrıca öldürdüğünüz kişi başına silahınızın değiştiği modda, oynadığınız el bitene kadar mevcut silahla devam edersiniz. Friendly fire yani arkadaşlarınızı vurmanızın mümkün olduğu yıkım modunda yeni el silah gelmektedir.

Rekabetçi Modu

Resmi Valve haritalarında sıralamanızı belirlemek amacıyla 5 vs 5 amacıyla yapılan maçlar rekabetçi mod olarak bilinmektedir. Girdikten sonra çıkış yapamayacağınız rekabetçi modunda, CS:GO çıktığınız takdirde süre cezası verecektir. Oyundan ilk kez çıkmanızda 2 saat, ikinci kez çıkmanızda 24 saat, üçüncü kez çıkmanızda 7 gün ve dördüncü kez çıkmanızda 30 gün ceza alarak süre bitimine kadar rekabetçi moduna giriş yapamazsınız. Ancak ani internet bağlantılarının kopmalarına karşın CS:GO kullanıcılarına tekrar bağlanabilmeleri için 3 dakikalık bir süre tanımaktadır. Belirli bir rütbe sisteminin bulunduğu modda, kazandığınız rütbeler sıralamanızı belirlemektedir. CS:GO’ya başladığınızda oynayacağınız 10 rekabetçi maçı kazanmanız gerekmektedir. Tüm maçları kazanmanız halinde rütbe sistemine girebilirsiniz. Oyunda rütbe kazanabilmek için yaptığınız maçları kazanmanız gerekmektedir. Silver I’den başlayan rütbe seviyesi The Global Elite kadar yükselmektedir.

Basit Eğlence

Counter Strike Global Offensive da basit eğlence, eski
sürümlerden de bilindiği gibi Rehine Kurtarma Görevi ve Bomba İmha Görevi
olarak iki türlü oynanmaktadır. Her raunt rakip takımdaki playerları öldürerek
mevcut eli kazanmanız gerekir. Her raunt başı paranız ile yeni silahlar
alabileceğiniz basit eğlence modunda oyuna devam edebilirsiniz.

CS GO İçin
Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Windows İçin

 • İşlemcisi: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD
  Phenom™ X3 8750 processor ya da daha iyisi
 • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
 • Ekran Kartı: Video kartı 256 MB ya da daha fazla
  olmalı ve Pixel desteği ile DirectX 9 uyumlu olmalı
 • Bellek: 2 GB RAM
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

Mac OS X İçin

 • İşlemcisi: Intel Core Duo Processor (2 GHz ya da
  daha iyisi)
 • İşletim Sistemi: MacOS X 10.6.6 ya da daha
  yükseği
 • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 / NVidia 8600M
  ya da daha iyisi
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

SteamOS + Linux İçin

 • İşlemcisi: 64-bit Dual core from Intel ya da AMD
  at 2.8 GHz
 • İşletim Sistemi: Ubuntu 12.04
 • Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600 GT,
  ATI/AMD Radeon HD2600/3600 (Graphic Drivers: nVidia 310, AMD 12.11), OpenGL 2.1
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: OpenAL Uyumlu Ses Kartı

Counter Strike Global Offensive’e Skin Güncellemesi

Counter Strike Global Offensive’nin en büyük güncellemelerinden birisi olan Skin güncellemesi oyunda yeni bir devrim başlatmıştır. STEAM’de ilk 10’a girmeyi başararak diğer serilerden farklı olduğunu ortaya koymaktadır. Pazar ve takas gibi eklentilerle oyunu zenginleştiren Skin güncellemesi ücretlidir. Ancak oyun oynayarak ücreti düşürmeniz mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.