Blizzard World Of Warcraft’A Stan Lee’Yi Ekledi!

06.02.2019
A+
A-
Blizzard World Of Warcraft’A Stan Lee’Yi Ekledi!

Marvel evreninin yaratıcısı efsane isim Stan Lee, kısa süre önce aramızdan ayrılmıştı. Spiderman, Iron Man, Hulk, Fantastik Dörtlü gibi bir çok süper kahramanı bizler ile tanıştıran Stann Lee, Kasım 2018 ’de 95 yaşında hayata veda etmişti. Efsane editör, yazar ve yayıncı Stan Lee, ünlü oyun şirketi Blizzard tarafından unutulmadı. Bulunduğumuz hayata veda eden Stan Lee, Blizzard tarafından yapılan sürprizle artık World of Warcraft evreninde yaşıyor.

Blizzard ’Tan Stan Lee ’Ye Saygı Duruşu

1991 yılında Amerika Birleşik Devletleri ’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan Blizzard, 1994 yılında World of Warcraft oyununu çıkardığından beri, dünyada en çok bilinen oyun firmalarından biri olmuştu. Dünyada milyonlarca oyuncu tarafından takip edilen ve oynanan World of Warcraft oyunu için Blizzard, tüm kullanıcılarının karşısına anlamlı bir sürpriz ile çıktı. Blizzard, Stan Lee gibi bir efsaneyi anarak onurlandırmak için World of Warcraft evrenine NPC olarak dahil etti.

Oyunda efsane yazar, ’’Stanley’’ takma adıyla oyunun Stormwind Keep kısmında öylece geziniyor. Oyunun 8.1.5 güncellemesi ile oyuna dahil edilen Stan Lee ’nin zırhı ise Alliance. Blizzard, Stan Lee ’nin kendisiyle özdeşleşmiş görünümüne uygun olarak bıyık ve gözlükleri ile betimledi. Ayrıca Stan Lee ’nin unutulmaz sloganı da karaktere adapte edildi. Oyuna dahil edilen Stanley ’nin arada bir ’’Excelsior’’ diyerek diğer NPC ’leri selamladığı gözlendi.

İki Farklı Stanley Modeli Daha Var

Şuan oyun içerisinde yalnızca Alliance zırhı ile dolaşan Stanley karaketeri görülüyor. Ancak, oyun verilerini karıştıran Wowhead adlı oyun, veriler arasında iki değişik daha Stan Lee modellemesini fark ettiklerini belirtti. Bu modellerden birinci Stanley ’nin kırmızı zırh giydiği belirtildi. Diğer modele ait zırhın ise, dikenli bir yapıya ait olduğu ifade edildi. Bahsi geçen, bu iki farklı Stan Lee karakterinin ise henüz haritanın neresinde olduğuna dair bir keşif yapılamadı.

WoW Daha Önce De Bunu Yapmıştı

Stan Lee ’nin eklenmesi aslında Blizzard taraından yapılan ilk sürpriz değil. Blizzard daha önce de Farrah Fawcett ve Robin Williams gibi ünlü isimlere World Of Warcraft oyununda yer vermişti. Ayrıca, başka oyuncu ve eski çalışanlarını da oyun evrenine dahil etmişti. Blizzard, her ne kadar böyle sürprizler ile oyunu güncel ve popüler tutmaya çalışsa da, son dönemde oldukça oyuncu kaybettikleri biliniyor. MMORPG dünyasının en önemli oyunlarından World of Warcraft evreninde yaşanan oynanış sıkıntıları ile Blizzard ’ın ciddi derecede boğuştuğu belirtiliyor. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.