Black Ops 4’Ün Blackout Modu Bir Haftalığına Ücretsiz Oluyor!

05.02.2019
248
A+
A-
Black Ops 4’Ün Blackout Modu Bir Haftalığına Ücretsiz Oluyor!

2016 yılından itibaren oyun firmaları arasında ses getiren bazı oyun yapımcıları artık oyunlarda hikaye modu yerine tamamen online rekabetçi modlara yönelmiş durumda. Bunun sebebi ise şüphesiz oyun dünyasına hızlı bir giriş yapmış ve büyük bir ivme yakalamış olan PUBG oyunu. PUBG oyunundan sonra bütün yapımcılar kendi oyunlarının içine güncelleme ile hayatta kalma ve rekabet modları getirerek ilgiyi kendi üzerine çekmeye çalışıyor. Bu konuda başarılı olan ve deyim yerindeyse PUBG oyununa hayatta kalma modu ile kafa tutan Call of Duty: Black Ops 4 oyununun Blackout güncellemesi hakkında bazı bilgiler vereceğiz.
 
Blackout Nedir?

Birçok oyun firmasından daha eski olan ve oyun içi hikâyeler ve oynanış tarzı ile gönüllerde taht kuran köklü bir eser. Tarihte yaşanmış olan savaşları oyun niteliğinde oyuncularına sunarak bu hikâyelerde aslında biraz da kendi bakış açısını dayatıp yaşanmış olan gerçek savaşlara ne anlamlar yüklenebileceğini gözler önüne seren bir yapım.
 
Oyun dünyasında en çok seri oyun çıkarma ivmesini yakalayan CoD yapımı, 2018 yılının son zamanlarında hayatta kalma moduna farklı bir bakış açısı getirerek oyun severlerin karşısına çıktı. Diğer oyunlardan kendini sıyırdığı bazı belirli noktalar mevcut. Silahların daha teknolojik ve oynanışın daha kolay olması gibidir Aynı zamanda Battle Royal yani rekabet içerisinde hayatta kalma modu elbette diğer yapımlar gibi ücretli olarak tanıtıldı.
 
Oyunun Eksik Kalan Tarafları Mevcut mu?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki birçok yazılımsal olan programlarda ufak da olsa hata ve bug payı bulunur. Her ne kadar üzerinde uzun uğraşlar verilerek piyasada yerini alsalar da kodlardan oluşan bu oyunlar kodların yazımı sırasında oluşan ve fark edilmeyen hatalar oyunlara yansımakta. Yapımcılar ise sürekli olarak oyuncularından aldıkları geri dönüşler ve raporlamalar sayesinde bu hataları düzelterek oynanış bakımından daha tatlı hale sokma gayesindeler.
 
Hangi Platformlarda Oynanabiliyor?

Call of Duty serilerine bakarsak ilk çıkış noktası her zaman bilgisayar olmuştur fakat Call of Duty Black Ops 4 Blackout modu şu için bütün oyun platformlarında yerini almış durumda. Böylelikle bütün platformlardan birbirinden farklı birçok oyuncuya hitap ederek tarihte kendine yer edinme çabasının karşılığını şüphesiz almakta. Bilgisayar, Playstation 4 ve XBOX One gibi platformlar üzerinde oynanabilir durumda.
 
17-24 Ocak Tarihleri Arasında Oyun Ücretsiz mi Olacak?

İnternet ortamında yankı uyandıran bir başka haber ise Blackout’un ücretsiz olacağına dair. Öncelikle bu konuya bir açıklık getirmek gerekirse oyun ücretsiz olmayacak sadece 17-24 Ocak tarihleri arasında bütün platformlardan erişim ücretsiz olacak. Yani bu da 1 hafta boyunca oyuncular istedikleri gibi indirip oynayabilir manasına geliyor fakat 24 Ocaktan sonra satın alınmamış hesaplarda erişim tekrar kapanacak.
 

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.