Bilgisayar Oyuncularını Rahatlatacak Gelişme: Pubg Lite

04.02.2019
A+
A-
Bilgisayar Oyuncularını Rahatlatacak Gelişme: Pubg Lite

Bilgisayar dünyasını çıkışı ile altını üstüne getiren PUBG oyunu birçok oyuncu tarafından hayranlık ile karşılandı. Çıkış yaptığı günden itibaren kendi kategorisinde olan köklü oyunların bile oyuncuları arasında gönüllerde taht kuran PUBG, fiyat olarak da ortalama düzeyde seyrine devam ediyor. Grafik ve oynanış olarak büyük bir eser olmasının yanı sıra, oyundan zevk alabilmek için yüksek performanslı bilgisayar şartını da beraberinde getirmiş durumda.
Oyuncuları en çok üzen nokta ise bu oldu. Performans bakımından oldukça üst düzey bir donanımı karşılayacak çok fazla oyuncu ne yazık ki bulunmamakta. Yüksek performans sahibi olmak isteyen oyuncuların donanımsal olarak ödemek zorunda oldukları meblağlar dolar bazında hesaplandığı için satın alma noktasında bir hayli zorlanmakta. PUBG bunun farkına varıp daha düşük performanslı oyuncu bilgisayarlarında çok daha rahat oynanabilirlik yakalanması adına çıkarmış olduğu PUBG Lite versiyonu şu anda deneme durumunda.
Nedir bu PUBG?
Bilgisayar oyunlarının arasında hayatta kalma kategorisinde ne yazık ki çeşitli oyun bulunmamakta. PUBG yapımcıları ise bunu fark ederek çıkaracakları oyunun ana temasını hayatta kalma modu olarak belirlemiş ve detaylandırmasını buna göre dizayn etmekte. Oyun başlangıcında bir uçak içerisinde 100 kişilik bir oyuncu grubu ve bu grup da kendi içinde dört kişilik, 2 kişilik veya tek kişilik olarak ayrılmakta. Büyük bir ada içerisinde farklı farklı bölgelerde çeşitli hayatta kalma materyalleri bulunuyor. Bu materyaller içerisinde silah eklentilerinden sağlık ekipmanlarına kadar her şey mevcut. Oyunun ana amacı ise o adadan tek başınıza yada ekibiniz ile sağ çıkabilmek.
Oyunun Eksi Yönleri Var mı?
Her bilgisayar oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da oldukça hatalar mevcut. Haritanın bazı noktalarında yükseltiler ve dağlardan araba gibi araçlarla yüksek hızla geçerseniz nadir de olsa yere inmeyecek şekilde havada uçmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda oyun içerisinde bulunan bazı bug ve lag olayları insanları bezdirmiş durumda. Neyse ki PUBG yapımcıları bu olaya bir el atarak oyuna çıkardıkları güncellemeler ile bug ve lagları fixlemeye yani düzeltmeye başlamış durumda.
PUBG Lite Hangi Platformlarda Oynanacak?
PUBG yapımcıları oyunu ilk çıkardıkları zaman sadece bilgisayar platformuna hitap etmişti. Fakat gelişen teknoloji ile playstation gibi platformlara da açılmayı hedeflerinin arasına koymuş durumda. PUBG Lite sürümü ise şu an için hem bilgisayar hem de telefon üzerinden oynanabiliyor. Aynı zamanda PUBG Lite sürümü server olarak şu an için tüm dünyaya açık halde değil. PUBG Lite sürümünü oynamak istiyorsanız VPN gibi programlar ile Tayland üzerinden bağlanmanız gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.