Battlefield 5’Te Lightning Strikes Bölümü Başladı!

05.02.2019
A+
A-
Battlefield 5’Te Lightning Strikes Bölümü Başladı!

Battlefield 5 oyununun ikinci bölümünü içeren  Lightning Strikes güncellemesi 17 Ocak’ta yayımlandı. Mart ayına kadar erişime açık olacak bölüme Squad Conquest modu da eklendi. Bu bölümde hızlı piyade hareketleri, büyük tanklar ve patlamalar bol görülecek. Haftalık görevler ve görevler sonunda yeni silahlar olacak.
Squad Conquest Modu
Conquest’in daha gergin ve yoğun versiyonu olarak sunuluyor.  Bu bölümde takımlara ayrılan 8’er kişilik iki manga bulunuyor. Bu iki manga; Arras, Hamada ve Rotterdam’dan oluşan üç harita üzerinde savaşıyorlar. Bu haritalar üzerinde; üç sancak, karargahlarla kısıtlı doğma ve taşıtlara sınırlı erişim olacak. Haftalık görevler sonunda yeni silahları alma imkânı bulunuyor.
Yeni silahlar 3 adettir. Bunlar; Zk-383 SMG (hafif makineli tüfek Medic sınıfı), Model 1944 (yarı otomatik tüfek Assault sınıfı), M1922 MMG (Destek sınıfı oyuncular için Support sınıfı)’dir. Bu versiyonda; iki rakip takım, düşman takımın “Yeniden Doğma Biletleri”ni bitirene kadar bayrakları ele geçirmek için mücadele edecek. Bayrakları ele geçirdikten sonra da korumak için savaşacaklar.
Yeni Düzenlemeler Nelerdir?
1-Düşman, bir oyuncuyu öldürdüğünde, düşmanın adı oyun dünyasında duyurulacak. Böylece düşmana karşı dikkat çekilmiş olacak. Bu şekilde oyuncuların kim tarafından ve nasıl öldürüldüğünü anlamaları sağlanıyor.
2- Ölüm deneyimi düzenlemesiyle, kamera eklentisi geliştirildi. Öldürülen oyuncu, kim tarafından ve nasıl öldürüldüğünü anlayabilecek.
3-Namludan çıkan merminin görseli değiştirildi. Hedefteki oyuncu nişancıya baktığında net görünecek.
4-Oyuncunun hasar aldığı bildiriminin geç gelme sorunu çözüldü.
5-Oyuncuya zarar veren düşmanın daha tutarlı gösterilmesi yönünde düzenleme yapıldı.
6-Savaş alanı yeniden düzenlendi. Daha taktiksel bir oyun tarzına imkan tanıyor.
7-Haritalarda düzenlemelere gidildi. Daha belirgin savaş koridorları ve küçük çatışma alanları bulunuyor.
 Squad Conquest Haritaları
Bu versiyonda ki en büyük harita Arras’tır. Hedefler üçgeni oluşturuyor. Bridge A bayrağı Mihver karargahının yanında ve küçük bir yapıdan oluşuyor. Ruins B bayrağı harabelerde yer alıyor. Water C bayrağı müttefik karargahının yanında bulunuyor. Her takımın kullandığı birer tankı bulunuyor. Hamada haritası harabelerden oluşuyor.
Küçük bir çatışma alanına sahip. A ve C bayrakları iki büyük yapıda, B bayrağı büyük tapınakta bulunuyor. Çok sayıda rota ve yükseklik seviyesi nedeniyle tank güç dengesi değişebiliyor. Rotterdam en küçük olan haritadır. Buna rağmen en yoğun çatışmalar bu haritada yaşanıyor. Bayraklar sıralı dizilmiştir. Hamada’da orta, üst ve kanal olmak üzere üç farklı çatışma koridoru bulunuyor. Bayrakların ele geçirilmesi sonucunda kullanılabilecek bir zırhlı araç bulunuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.