Artifact 2 Ayda Büyük Oyuncu Kaybına Uğradı

04.02.2019
236
A+
A-
Artifact 2 Ayda Büyük Oyuncu Kaybına Uğradı

Oyunseverlerin merakla beklediği oyunlar arasında bulunan Artifact 2 geçtiğimiz 2 ay içerisinde büyük bir oyuncu kitlesini kaybetti. Piyasada fark yaratması beklenen oyun, ilk çıktığı dönemde büyük ilgi görmüştü. Bugün ise yakaladığı oyuncu kitlesinin %97’sini kaybetmiş durumda.

Valve Beklentileri Karşılayamadı

Valve, Artifact 2 konusunda büyük beklentilere sahipti. Oyun piyasaya çıkmadan önce oyuncular tarafından merakla bekleniyordu. İlk etapta piyasaya iyi bir giriş yapmış gibi görünen Artifact 2, SteamCharts verilerine göre ciddi bir kayıp yaşadı. Valve henüz bu sorunu nasıl çözeceği ile ilgili bir açıklama yapmadı ancak oyunun geleceğinin firma tarafından nasıl belirleneceği merak ediliyor.

Oyuncu Kaybının Olası Nedenleri

Kısa bir sürede bu kadar fazla oyuncu kaybının yaşanmasının nedenlerinden biri olarak oynanış mekanikleri gösteriliyor. Kalite olarak beklenenin altında kalan oyun, oyuncuları tatmin etmemiş olabilir. Bir diğer önemli etmen olarak ise de ekonomik sorunlar gösteriliyor.

Oyuncular, Steam üzerinde parasallaştırma sistemi hakkında olumsuz yorumlarda bulunuyordu. Oyuncular, oyun içindeki bazı kartları gerçek para ile satın alınması ve bazı kartların kullanımında da para istenmesinden şikayetçiydi. Oyun yapımcıları tarafından bu yorumlara cevap olarak parasallaştırma sisteminin oyunun bir parçası olduğu ve değiştirilmesi düşünülmediği söylendi.

Yapımcıların oyuncuların şikayetlerini dikkate almaması da ciddi bir kayıp yaşanmasını tetiklemiş görünüyor. Kayıpların bu şekilde devam etmesi, yapımcıları tekrar düşünmeye itebilir.

Artifact Nasıl Bir Oyun?

Kart temalı oyunları sevenlerin merakla beklediği bir oyun olan Artifact, oyun piyasasında önemli bir yere sahip olan Valve firması tarafından tasarlanmıştır. Dota 2’nin kart oyunu versiyonu olarak düşünülebilir. İki oyuncu, 5’er kahraman liderliğindeki 40’ar karttan oluşan desteleri ile yarışıyor.

Oyuncuların amacı ise üç koridorun ikisinin kontrolünü ilk ele geçiren olmak. Dota 2 hayranlarının ve kart oyunlarından hoşlananların sevebileceği bir oyun olarak tavsiye edilebilir.

Enes
Enes
PassGamer.com kurucusu
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.