Apex Legends Sistem Gereksinimleri

19.03.2019
A+
A-
Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Apex legends, yeni bir battle royale tarz video oyunu olarak piyasa adını duyuruyor. Yani, hayatta kalma mücadelesi kavramı üzerine kurulu bir oyun sistemi daha oyun meraklılarına ulaşıyor.

Aynı tarza sahip diğer oyunlara nazaran; daha esnek, dinamik ve hızlı bir yapıya sahip olmakla birlikte, çok doyurucu ve kaliteli atış mekaniklerini de barındırıyor. Apex legends oyununda, takım olmak oldukça önemli bir etmen.

Oyun alanında üç kişiden oluşan takımlar bulunuyor. Bu sayede, diğer oyuncu takımlara karşı baskı uygulanabiliyor. Sisteme iyi entegre edilmiş bir portal sayesinde, rakip ekibin üzerinde kurulan tam bir hakimiyet ile takım yenilgiden korunabiliyor.

Apex Legends Oyununun Öne Çıkan Özellikleri

Oyunda en fazla dikkat çeken yeniliklerden biri, oyuna da adını vermiş olan kahramanlar. Oyuna başlamadan önce bir kahraman seçiliyor. Seçilen bu kahraman; izci, tank, destek gibi özellikler bulunduruyor ve bu özellikler çerçevesindeki yeteneklere sahip.

Bu yetenekler, oyun sırasında kahramanlar tarafından en etkin biçimde kullanılmaya çalışılıyor. Takım halinde oynandığından, apex legends oyununda kahramanlara ait bu yeteneklerin kullanılması daha etkin şekilde sağlanabiliyor.

Apex legends oyunundaki öne çıkan diğer özelliklerden biri de ekipteki diğer katılımcıları canlandırma fonksiyonu. Bu özellik diğer oyunlarda da bulunuyor, ancak apex legends oyununda bu amaç için farklı bir yöntem uygulanıyor.

Diğer oyunlarda, takımdaki bir oyuncu etkisiz hale getirildiğinde, ekip arkadaşları tarafından belirli bir zaman zarfında kurtarılıp yeniden oyuna dahil edilebiliyor. Ancak, apex legends oyununda takımdaki bir katılımcı rakipler tarafından tamamen etkisiz hale getirildiğinde, ekip arkadaşları etkisiz katılımcının çantasında bulunan kodları alıyor, onu yeniden oyuna döndürmenin yolunu açabiliyorlar.

Apex legends oyununda yeniden doğuş istasyonu bulunuyor, etkisiz hale getirilen oyuncu bu istasyonda tamamlanıp, donanımsız olarak oyuna dahil edilebiliyor.
Apex legends, her türlü platformda pürüzsüz çalışabildiğinden, büyük başarılar elde etmiş bir oyun olarak popüler oluyor.

Apex Legends Oyunu için Sistem Gereksinimleri

Apex legends, muadili olan diğer oyunlar kadar yüksek gereksinimler talep etmiyor. Ortalama seviyede ve kapasitedeki sistem gereksinimleri olan bir bilgisayar ve normal hızda bir internet bağlantısı ile apex legends oyunu rahatlıkla oynanabiliyor.

Bununla birlikte, apex legends sistem gereksinimleri, oyunu sorunsuz oynatacak minimum seviyede şunlardır;

– 512 KBPS veya daha yüksek hızda bir internet bağlantısı
– 64-bit Windows 7 işletim sistemi
– 6GB–[email protected] RAM hafıza kapasitesi
– AMD FX 4350 veya daha üst seviyede bir AMD işlemci
– Intel Core i3 6300 veya daha üst seviyede bir Intel işlemci
– 22 GB HDD/SSD disk alanı
– NVIDIA GeForce GT 640 veya daha üst seviyede bir NVIDIA ekran kartı
– DirectX 11 destekli ekran kartı
– AMD Radeon HD 7730 veya daha üst seviyede bir AMD ekran kartı

Apex legends video oyununu yüksek performansta oynamak için ise aşağıdaki sistem gereksinimleri öneriliyor;

– Geniş bant bir internet bağlantısı
– 64-bit Windows 7 işletim sistemi
– Ryzen 5 veya daha üst seviyede bir AMD işlemci
– Intel Core i5 3570K veya daha üst seviyede bir Intel işlemci
– NVIDIA GeForce GTX 970 veya daha üst seviyede bir NVIDIA ekran kartı
– AMD Radeon R9 290 veya daha üst seviyede bir AMD ekran kartı
– DirectX 11 destekli ekran kartı
– 8GB–[email protected] RAM hafıza kapasitesi
– 22 GB HDD/SSD disk alanı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.